16.12.2019 ESTA osalemine Sotsiaalministeeriumis (lastekaitse juhtumite kajastamine meedias)

ESTA osales 16.detsembril sotsiaalministri poolt kokku kutsutud lastekaitsejuhtumite avaliku kajastamise teemalise ümarlaua.

Ümarlaud oli ajendatud  37 kohaliku omavalitsuse pöördumisest laste õiguste kaitsmise ning lastekaitsetöötajate rolli kajastamise meedias.

Kohtumisel osalesid Riigikogu sotsiaalkomisjonis 10.12.19 osalenud organisatsioonide esindajad, kirja algatanud kohalike omavalitsuse esindajad, Riigikogu sotsiaalkomisjoni, Sotsiaalministeeriumi, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Eesti Ajakirjanike Liidu,  ERR-i, Eesti Meediaettevõtete Liidu pressinõukogu; Eesti Meediaettevõtete Liidu; TÜ ühiskonnateaduste instituudi; Õiguskantsleri Kantselei ja Sotsiaalkindlustusameti esindajad. ESTA esindajatena osalesid Kairit Lindmäe ja Sirlis Sõmer-Kull.

Kohtumise fookuses oli meediakajastuste mõju lapse õiguste ja huvide kaitsele ning laiemalt lastekaitsesüsteemile ja lastekaitse- ja sotsiaaltöötajate mainele.  Tihti ajakirjandus soovib kajastada mõne konkreetse lapse juhtumit ja selle üksikasju, kuid lastekaitsetöötaja lähtuvalt konfidentsiaalsusnõudest ei saa üksikasju kommenteerida, mistõttu jääb kajastus ühepoolseks ja on sageli negatiivse fooniga lastekaitsele.

Kokkuvõte kättesaadav siin: 16.12.2019 ESTA osalemine Sotsiaalministeeriumis (lastekaitse juhtumite kajastamine meedias)