30.jaanuaril 2024 toimus ESTA koosloome tugevdamise seminar

30.jaanuaril 2024 toimus ESTA koosloome tugevdamise seminar Tallinnas, Roosikrantsi residentsis.
Seminar tõi kokku juhatuste liikmeid üle Eesti: Saare, Põhja, Lõuna, Lääne ja Kesk piirkondadest.
Päeva juhtis Lõuna piirkonna juhatuse värske ja särav liige Simone Epro. Alustasime kohaletulnuite tutvustamisega ja seejärel Simone juhtimisel viisime läbi ajutormi, mis keskendus ESTA visiooni sõnastamisele. Ideed lendasid ja põnevaid mõtteid tuli palju, näiteks jäi kõlama slogan: “ESTA- sotsiaalne häälevedur”, mis võiks peegeldada ühenduse püüdlusi ja eesmärke.
Pärast kosutavat lõunasööki jätkusid arutelud gruppides ja hiljem ühiselt, keskendudes sellele, kuidas viia meie põhimõtteid ellu, kaasata paremini piirkondi ja valdkonna inimesi ning mida teha, et viia teatud tegevusi kohe ellu.
ESTA on Eesti Vabariigis sotsiaaltööga seotud ja seda väärtustavate isikute ning mittetulundusühingute ühendus. Seminaril arutati ka, kes võiksid olla veel potentsiaalsed koostööpartnerid ja mil viisil jõuda sädeinimesteni, kes võiksid olla ESTA häälekandjad.
Koosloome tugevdamise seminar oli tõeliselt motiveeriv ja sisukas. Loodame, et piirkondade esindajad viisid endaga kaasa seda energilist teotahet ning positiivsust, mida koos lõime.
Koostöökohti on kindlasti rohkem kui esialgu paistab ning nendest on vaja rääkida, et piirkondades ei tekiks üksiolemise tunnet.
Nagu öeldakse: üksi võid jõuda kiiresti, kuid koos jõuame kaugemale.
Aitäh osalejatele!
Fotod: Helina Laht