Algamas on sotsiaaltöö Vikipeedia artiklite kirjutamistalgud

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA), ajakiri Sotsiaaltöö ja MTÜ Wikimedia Eesti kutsuvad huvilisi osalema sotsiaaltöö Vikipeedia artiklite kirjutamistalgutel ehk sotsiaaltöö terminoloogiatalgutel 10.–20. septembril 2023.

Vikipeedia on paljukeelne võrguentsüklopeedia, mida kõik saavad vabalt kasutada ning täiendada ja parandada. Eestikeelne Vikipeedia loodi 2002. aastal. Eestist tehakse Vikipeediasse ligikaudu 17 mijonit päringut kuus, neist 40 % eestikeelsesse Vikipeediasse.*

Kuna Vikipeediat kasutatakse väga palju, siis otsides netist infot erinevate mõistete kohta, satub huviline üldreeglina kõigepealt Vikipeediasse – esimesena näitavad otsisüsteemid alati kõige sagedamini kasutatavaid netilehekülgi.

 

Mitmed Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni liikmed panid tähele, et paljud sotsiaaltöö olulised terminid ei ole Vikipeedia eestikeelses versioonis kajastatud või ei tundu asjatundja silmale kohased. Nii tekkiski mõte olukorda talgute korras parandada. Praegused talgud on suunatud uute artiklite loomisele ning välja on pandud ka mitmed ahvatlevad auhinnad. Vt lähemalt https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Sotsiaalt%C3%B6%C3%B6_terminoloogiatalgud_2023 Samast leiab ka lingid Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Vikipeedia koolitusele ning artikli koostamise juhised.

Head enda ettevalmistamist ning peatsete talguteni!

*https://stats.wikimedia.org/wikimedia/squids/SquidReportPageViewsPerCountryBreakdown.htm#Estonia

**Plakati autor Eva Kuslap