Esita kutsetaotlus läbi SPOKU!

Selle aasta 1. november on ESTA jaoks märgiline. Nimelt on esmakordselt võimalus esitada kutsetaotlus läbi uhiuue taotluskeskkonna SPOKU.

Sotsiaalministreeriumi strateegilise partnerina viib ESTA läbi projekti “Sotsiaalvaldkonna tööjõu toetamine ja eriala arendamine”. Projekti üheks eesmärgiks on kutsetaotlemise protsessi, mis varasemalt on toimunud e-maili teel, lihtsustamine.

“Septembri alguses alustasime koostööd arendajaga, kelle toel valmis ESTA kutsete jaoks kohandatud taotluskeskkond SPOKU,” rääkis ESTA juhatuse liige Kati Välbe. Ta lisas, et edaspidi toimub läbi SPOKU kaudu nii taotluste vastuvõtt, menetlemine kui ka haldamine.

Praegu, alates 1. novembrist, on võimalik kutsetaotlusi esitada lapsehoidja kutse saamiseks. “ESTA kutsetest on lapsehoidja üks kõige suurema taotlejate arvuga kutse, mistõttu dokumentide menetlemine ja haldamine e-maili teel muutus väga töömahukaks ning vajas kiiremas korras lahendust. Nõnda lõimegi keskkonna, kuhu taotlejate taotlused koos nõuetekohaste dokumentidega koondada,” selgitas Välbe. Tänaseks on esimesed taotlused taotluskeskkonda esitatud ning kõik toimib.

SPOKU taotluskeskkond kiirendab kutsetaotluste menetlemise protsessi ja vähendab vigaste taotluse arvu. Lisaks on elektrooniliselt esitatud taotlus taotleja jaoks mugav ja kiire.

Uue aasta eesmärgiks on kõik ESTA poolt antavate kutsete taotluste vastuvõtt korraldada läbi taotluskeskkonna.