ESTA lääne piirkonna uudised

  • Lääne piirkonna liige Katrin Tsuiman osales 13.03.2024 SKA KOV nõustamisüksuse ja Lääne regiooni KOV-ide ümarlaua kohtumisel, kus tutvustas ESTA eesmärki, tegevusi ja mentorlusprogrammi võimalusi. Ümarlaual olid koos Pärnu, Saare, Hiiu ja Viljandi maakonna KOVide sotsiaalvaldkonna töötajad, Häirekeskuse esindajad ja Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi teenistuse juhataja.
  • Lääne piirkonna aprillikuine kohtumine toimub 09.04.2024 ning seekord on teemaks sotsiaalhoolekande ja tervishoiu kokkupuutekohad – kiirabi teenus ning vaimse tervise haiguse kriisid ja ägenemised. Meiega tulevad kohtuma Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku juhataja Raine Pilli  ja erakorralise meditsiiniabi teenistuse juhataja Marit Õun. Ühise arutelu käigus saame  selgemaks igapäeva töös esile kerkivaid murekohti ja ootusi.

Pärnumaa Omavalitsuste Liiidust (POL). Ka Pärnumaa Omavalitsuste Liit (POL) jagab  sotsiaaltöö kuul Pärnu maakonna sotsiaalvaldkonna tunnustusi ja rõõmuga saame välja tuua, et kaks tunnustust on seotud ESTA-ga:

  • Pärnumaa 2023.a sotsiaalvaldkonna töötaja on RIINA RULLINGO, kes alustas tööd Vihtra Päevakeskuses 2003. aastal ning on aastatega andnud väga suure panuse Põhja-Pärnumaa valla erivajadustega inimeste- ja eakate hoolekande arengusse. Riina on on ka Lääne piirkonna ESTA liige.
  • 2023.aasta sotsiaalvaldkonna tegu on ESTA Lääne piirkonna arendamine ja see antakse KATRIN TSUIMANILE. Katrin ise on tunnustust saades tagasihoidlik ja tänulik:”Minu poolt on suur lugupidamine ja tänulikkus nende inimeste suhtes, kes sellist asja Pärnu maakonna sotsiaalvaldkonna teo kategooriasse esitamise vääriliseks pidasid ja seda tiitli vääriliseks pidasid.”