ESTA läänekad külastasid Hiiumaad

Augustis jätkasid Lääne piirkonna estakad oma traditsiooniliste igakuiste kohtumistega. Kuna ESTA lääne piirkonnas on ka Hiiumaa, üks liige, siis otsustati suvine kohtumine teha 9.-10. augustil Hiiumaal. Katrin Tsuiman lääne piirkonna eestvedaja ütles: “Kui juba üle mere minna, siia võtsime ette tõsisema Hiiumaa sotsiaalhoolekandega tutvumise”.

9. augustil sõitsid mandrilt Hiiumaale 17 Pärnu maakonna ja Haapsalu estalast. Meiega ühines kohalik hiidlane ja estalane Triin Pokk. Esmalt võtsid meid vastu Hiiumaa vallavalitsuse sotsiaalosakonna  ja Sotsiaalkeskuse töötajad.  Meid  tervitasid ka Hiiu vallavanem ja volikogu sotsiaalkomisjoni esimees.  Olime väga rõõmsad sooja vastuvõtu eest. Ühises arutelus jagati mõtteid, esitati küsimusi ja saadi vastuseid  kohaliku sotsiaaltöö eripärade kohta. Tutvusime veel Sotsiaaltöökeskuse erinevate teenuste ja teenuse osutamise kohtadega – erihoolekande teenuste majade, päevakeskuse ja noortekoduga, kus osutatakse kinnise lasteasutuse teenust. Osalejad said häid mõtteid, uusi ideid ning ka kinnitusi meie igapäevase töö väljakutsete sarnasuste kohta.

Õhtu ja öö veedeti Orjakul imekaunis Dagen Hausi külalistemajas. Ühises õhtusöögilauas sai tehtud nii nalja kui töisemaid  plaane. Kokkulepitud said tegevussammud, kuidas paremini panustada valdkonna seadusemuudatuste kaasamisprotsessi ja teise poolaasta kohtumised –  külastus TLÜ Haapsalu Kolledžisse ja veel külastamata Lääne piirkonna omavalitsustesse.

Järgmisel päeval külastati SA Hiiu Maakonna Hooldekeskust Tohvris ning MTÜ Samaaria Eesti Misjoni Hooldekodu Putkastes. Kõikjal, kus käisime sai maha jäetud rõõmus kutse astuda ESTA liikmeks.

Ilmataat soosis meid – saime  osa  vaheldusrikkast  suveilmast ja nautida kaunist Hiiumaa loodust.  Tagasisõidul kogusime veel viimaseid ideid oma liikmeskonna suurendamiseks – igaühel on eesmärk tuua juurde uusi liikmeid ning 2024 aasta esimesel kohtumisel on uute liikmete toojaid ootamas ees loosiratas “väärika auhinnaga”.