ESTA pöördumine sotsiaalala töötajate poole

Head sotsiaalala töötajad,
Olete seisnud eesliinil kogu kriisiaja, olles kõige suuremas nakatumise riskis, tehes hoolimata sellest oma tööd pühendumuse ja hoolimisega, mõnikord jättes oma pered ja kolides elama hooldekodusse, et hoida meie valdkonna kliente. Abistajad on väsinud pingelisest ajast! On hea meel lugeda, et lõpuks, sellest nädalast alates, on alustatud laiemalt sotsiaalala töötajate vaktsineerimist. Võimalus ennast eelisjärjekorras vaktsineerida on sotsiaaltöötajatel, lastekaitsetöötajatel, isiklikel abistajatel, tugiisikutel, koduhooldajatel, erinevate sotsiaalasutuste töötajatel, jt – kedagi ei ole unustatud, kõigi peale on mõeldud.
ESTA on kogu kriisiaja jooksul rõhutanud sotsiaalala töötajate eelisjärjekorras vaktsineerimise vajadust. Ainult ise terved olles ja ennast kaitstes saate jätkata oma tööd, olla toeks haavatavas olukorras olevatele inimestele keerulisel ajal.
Meie hea sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo on öelnud: „Kohe, kui mul tekib võimalus end vaktsineerida, teen seda. Tee sina ka! Niimoodi, ennast ja teisi kaitstes, pidurdame viiruse levikut ja saame jätkata oma tööd suurema turvatunde ja südamerahuga.“
Püsige terved ja kasutage vaktsineerimise võimalust tervise hoidmiseks. Aidake kaasa, et sotsiaaltöö eesliin ei mõraneks!
ESTA juhatus