ESTA sügisseminar 13-14. september pani tähtsustama vaimset tervist

13. ja 14. septembril toimus ESTA traditsiooniline kahepäevane seminar Pärnumaa looduse keskel, Ojako Puhke- ja Koolituskeskuses. Seekordne kokkusaamine kandis nime „VAIMNE TERVIS JA ENESEJUHTIMINE – PRAKTILISED SOOVITUSED JA NÄITED“.

Seminari avas ESTA juhatuse esinaine Kairit Lindmäe, kes tervitas osalejaid ja jagas mõtteid sündmuse tähtsusest. Seminari modereeris ESTA juhatuse liige ja Keila Linnavalitsuse abilinnapea Eike Käsi.
Hommikul alanud päev kulges tempokalt, alustades registreerimise ja hommikukohviga ning liikudes kiiresti vaimse tervise radadele. Psühholoog Andero Teras võttis enda kanda päeva esimese poole ja rääkis osalejatele psüühilistest protsessidest, mis mõjutavad õnnetunnet, töösooritust ja vaimset tervist. Pärastlõunal jätkus seminar enesejuhtimise ja vaimse tervise teemadel. Andero Teras jagas osalejatele töövõimetuse, läbipõlemise ja vaimse tervise häirete ennetamiseks praktilisi tehnikaid ja selgitusi. Päeva lõpetas arutelu emotsioonide psühholoogiast, muremõtete juhtimisest ja ärevuse maandamisest.
Teras oskas oma kogemusi ja teadmisi kergelt ja mõistetavalt edasi anda, muutes keerukad teemad lihtsamaks. Selgus, et eks paras väljakutse ongi töö, pere ja hobide ühte päeva planeerimine, kuid igaüks sai endale nippe ja mõtteid, kuidas aru saada enda tunnetest ning hoiduda vaimse tervise halvenemisest. Peale teadmisterohket päeva nautisid osalejad kosutavat jalutuskäiku Lindi Looduskaitsealale. Need, kes jalutada ei soovinud said proovida aroomiseepide valmistamist. Ning õhtu kulmineerus õdusa koosviibimisega.

Seminari teisel päeval jagas ESTA juhatus infot selle kohta, kus ESTA hetkel enda arengus on ning milliseid vahvaid tegevusi aasta jooksul on ellu viidud. Peale seda pöörati tähelepanu unele ja teadlikule elamisele. Psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik selgitas une olulisust igapäevaelus ja jagas näpunäiteid selle kohta, kuidas tagada parem uni ja seeläbi suurem elukvaliteet. Kõik osalejad said enne seminari koduse ülesande pidada unepäevikut, mida üheskoos analüüsiti. Uni on meie igapäevane sõber ja vajalik kaaslane, et saaksime paremini enda asjadega toime tulla. Loodetavast said osalejad ka sellest ettekandest endale uut teadmist, mida igapäevaselt praktiseerida.

Pärast kergemat eine jäid osalejad rahuliku südamega seminari muljeid jagama ning kojuminekut planeerima. Seminari jooksul oli võimalus õppida, arutada ja saada praktilisi näpunäiteid vaimse tervise ja enesejuhtimise valdkonnas.

Kui ka Sina soovid ESTA tegevustes kaasa lüüa ning olla ägeda organisatsiooni arengu juures, siis võta meiega kindlasti ühendust-üheskoos jõuame kaugemale ja kõrgemale!

Astu ESTA liikmeks siin: Liikmeks astumine | ESTA (eswa.ee)