ESTA tunnustas aasta sotsiaalvaldkonna parimaid

Pärnus selgusid aasta sotsiaalvaldkonna parimad töötajad

2023.aasta sotsiaalvaldkonna laureaadid Pärnu Kontserdimajas. Foto: Ester Karm

19.märtsil toimus Pärnu Kontserdimajas sotsiaalvaldkonna aasta oodatuim sündmus – sotsiaalala töötajate tunnustusüritus. Lisaks tunnustamisele tähistati üheskoos ka rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo rõhutas sotsiaalvaldkonna töötajate tunnustamise olulisust ja peab sotsiaaltöötajate tunnustusüritust üheks oma lemmiksündmuseks aastas: „Märgatud saavad need, kes juhinduvad nii era- kui professionaalses elus ühest olulisimast – oma südamehäälest. Ei ole alati kerge edasi minna, kui vastutuul nõnda tugevalt sammu aeglustab, kuid see ongi sotsiaalvaldkonnas töötavate inimeste eripära – me läheme ikka. Ja need inimesed, kes usuvad sellesse, mida nad teevad, viivadki maailma edasi.“

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) juhatuse esimees Kairit Lindmäe leiab, et parimate väljaselgitamine parimatest on alati olnud väljakutse, sest kõik, kes on esitatud, on ilmselgelt andnud oma parima ja on igati tunnustust ja märkamist väärt. „Ja kahtlemata väärivad tänusõnu ning tunnustust paljud teisedki inimesed, kuid saame tunnustada neid, keda on esitatud,“ lisas Lindmäe.

Konkursile esitati kokku 189 kandidaati. „Mul on hea meel, et sotsiaalvaldkonnas, mis pakub suuri väljakutseid, töötavad inimesed, kes teevad seda tööd suure innustusega ja tahtega ka tulevikus panustada,“ sõnas Kairit Lindmäe. „Tore oli lugeda kandidaatide kohta nii palju positiivseid, humoorikaid ja toetavaid lauseid, mis tõestavad, et isegi raskes valdkonnas on võimalik leida rõõmu ja toetust. Ühe kandidaadi kohta on öeldud: Ta on inimene, kes tõepoolest naudib oma tööd ja teeb seda kogu südamest.“

„Õnnitlen kõiki tunnustuse saanuid ja soovin, et jätkaksite nii oma tööd kui teiste innustamist samasuguse säraga!“ soovis Signe Riisalo.

Auhindade jagamisel tunnustati sotsiaalvaldkonna töötajaid kolmeteistkümnes kategoorias.

2023.aasta laureaadid on:

Aasta sotsiaaltöötaja:

Kaili Käesel-Maastik (MTÜ Masaan)

Merilin Nöör (Saaremaa Vallavalitsus)

Iris Meristo  (Kristiine Tegevuskeskus)

Aasta tegevusjuhendaja:

Raili Vilson (AS Hoolekandeteenused)

Diandra – Cheliin Martinson (MTÜ Me Hoolime Sinust)

Pille Kasatkin (Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus)

Aasta lapsehoidja:

Kärol Saareleht (Lasteklubi Väike Päike)

Aasta tugiisik:

Hedvig Tammaru (Tartu linna asutus Varjupaik)

Aasta lastekaitsetöötaja:

Birgit Siigur (Tartu Linnavalitsus)

Aasta hooldustöötaja:

Marika Kakko (SA Kuressaare Hoolekanne)

Lorina Bendeliani (Päevakeskus Kalda)

Margit Umberg (Rae Sotsiaalkeskus)

Aasta sotsiaalvaldkonna ennetustöö

Häli Metstak (Tallinna Tugikeskus Juks)

Aasta sotsiaalvaldkonna uustulija:

Olga Lavruhhina (Narva Sotsiaaltöökeskus)

Aasta sotsiaalvaldkonna asutus:

Tallinna Lastekodu, juht Meelis Kukk

Aasta kohalik omavalitsus:

Harku Vallavalitsus

Aasta koostööpartner:

Hariduse Tugiteenuste Keskus

Aasta ESTA liige

Eva Kuslap

Elutöö tegija

Kai Rannistu

Eripreemia pälvis Marelle Erlenheim Saue Vallavalitsusest, tunnustuseks tema pikaajalise töö eest sotsiaalvaldkonnas ning olulise panuse eest valdkondlikesse aruteludesse ja arendustegevustesse.

2024. aastal sotsiaalala töötajate konkursile esitatud 2023. aasta kandidaadid leiad siit.

Tunnustusüritust saab järele vaadata: ESTA tunnustusüritus 2024 (youtube.com).

2024.aasta tunnustamist viis ESTA läbi koostöös Sotsiaalministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Tartu Ülikooli, Eesti Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidu, Eesti Õdede Liidu Hooldustöötajate Seltsingu, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja, Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühenduse ja Eesti Lastehoidude Liiduga ja Eesti Tegevusjuhendajate Liidu ja Eesti Puuetega Inimeste Kojaga.