Lääne-Eesti piirkond sai kokku 8.jaanuaril Paikuse Päevakeskuses

Alustasime aastat 08.01.2024 koosviibimisega Paikuse Päevakeskuses. Meid võttis soojalt ja õdusalt vastu ESTA liige ja 2023. aastal ESTA tunnustuse saanud Sotsiaalvaldkonna uustulnuk Tuuli-Mai Toomingas.

Foto Katrin Tsuiman.

Kohal oli seekord 12 inimest, sh 1 üle veebi Haapsalust.

Tervitasime ja saime tuttavamaks uute liikmetega –  kes, kus ning millega tegutseb ja toimetab. 2023.aastal ühines meiega 11 uut liiget ja 2024.aaatsal on juba liitunud 1 noor valdkonna töötaja.

Tuuli- Mai näitas meile Paikuse Päevakeskust ja tutvustas selle tegevusvõimalusi. Päevakeskuses käivad koos kohalikud noored emad, olemas on elupinnad ehk sotsiaalkorterid. Osavalla eakatele korraldatakse ja viiakse läbi tegevusi. Populaarsed on teiseringi riiete vahetuspäevad. Infot tasub jälgida Paikuse Päevakeskuse FB lehelt.

  • Vaatasime väikest fotoülevaadet meie 2022-2023.a ühistest kohtumistest ja tegemistest. Eelmisel aastal käisime mere taga Hiiumaa kolleegide sotsiaaltöö praktikaga tutvumas. Soov on 2024.a suvel minna tutvuma Ida-Virumaa sotsiaaltööga ning motiveerida selle kandi kolleege piirkonnas liituma ja ESTA tegevustesse panustama.

2023.a suvel võtsime plaani,  et iga suvisel Hiiumaa reisil osalenud liige võtab omale eesmärgiks tuua 2023 a II poolaasta jooksul meile ühe uue ESTA liikme. Mitmel meie seast see ka õnnestus.  Uute liikmete toojate vahel loosisime välja auhinna. Loosiõnn naeratas Haapsalu Anna-Liisale.

Uute liikmete toojate vahel loosisime välja auhinna. Foto Katrin Tsuiman.

  • Arutasime võimalust esitada oma kolleege sotsiaalvaldkonna töötajate tunnustamiseks. Vahetasime mõtteid piirkonna poolt “Aasta ESTA liikme” esitamiseks. Tähtaega tunnustamise esitamiseks pikendati, kuni 28.jaanuarini 2024.
  • Vahetasime mõtteid piirkonna teemapäeva valdkonna, teema ja läbiviimise aja osas.  Varasemalt oleme teinud teemapäevi täisealiste hoolekande teemadel, kuid nüüd on mõtetes idee teha seekord pisut teises fookuses – laste, noorte ja perede valdkonna või rehabilitatsiooni süsteemi muutuste teemal. Kõlama jäi soov teha teemal, mis on riiklikult oluline ja aktuaalne. Konkreetset teemat veel lukku ei pandud.
  • Lääne piirkonnas lõpevad juuni alguses praeguse juhatuse volitused ning tuleb valida uus juhatus. Igal ühel on võimalus kandideerida ja olla pisut aktiivsemalt tegev. Arutasime piirkonna arenguperspektiivi, kui praegused juhatuse liikmed ei sooviks enam jätkata või liiguksid ESTA juhatusse.

Meie järgmine kokkusaamine on  7.veebruar 2024, mil tutvume lähemalt Pärnu Laste- ja noorte Tugikeskusega.  Kaugemalt nurga inimestele on alati võimalus osaleda piirkonna kohtumistel ka veebi vahendusel.

Mõnusat jaanuari jätku! 😊

Katrin Tsuiman

Lääne-Eesti piirkondliku ühenduse juhatuse liige