Novembris tutvustatakse veebiseminaridel uuendatud eetikakoodeksit

ESTA eetikakomitee on valmis saanud uuendatud sotsiaalvaldkonna töötaja eetikakoodeksi, mida tutvustatakse veebiseminaridel.

Eetikakoodeks on koostatud sotsiaalvaldkonna töötajatele (hoolekandeasutuste juhtidele, sotsiaaltöötajatele, hooldustöötajatele jmt) juhindumiseks ja avalikkusele (sh abivajajatele ja nende lähedastele ning teiste erialade spetsialistidele) valdkonna eetiliste põhimõtete selgitamiseks. Sotsiaalvaldkonna erialade spetsiifilisemate probleemide lahendamiseks on vaja eetikajuhised igale erialale. Oma eetikakoodeksi võib teha iga sotsiaalteenuseid osutav või korraldav organisatsioon.

Sotsiaalvaldkonna töötaja eetikakoodeksi koostas ESTA eetikakomitee koosseisus Pille Jaasi, Anne Klettenberg, Helen Kool, Airi Mitendorf, Helen Peeker, Kersti Peterson, Triin Vahula ja Gennadi Vihman. Koodeksi uuendamiseks tutvus eetikakomitee tänapäevaste eetikakoodeksite koostamise põhimõtetega ning mitmete sotsiaalvaldkonna erialade eetikakoodeksitega Eestis ja välismaal.

Koodeksi tööversioone arutati eetikakomitee ja ESTA juhatuste ühistel koosolekutel ning need läbisid kolm kooskõlastusringi, mille käigus korrigeeriti koodeksi teksti sotsiaalvaldkonna töötajatelt ja organisatsioonidelt saadud ettepanekute põhjal.

Kõik huvilised on oodatud seminaridel osalema, et üheskoos arutada eetiliste dilemmade üle ja leida olukordadele lahendusi eetikakoodeksi abil.

Veebipõhised eetikaseminarid toimuvad:

  • 09.11.2022 kell 14.30-17.00
  • 17.11.2022 kell 14.30-17.00.

Palun valige osalemise kuupäev ja registreeruge seminarile hiljemalt 1. novembriks juuresoleva lingi kaudu https://forms.gle/vs55wqtC5an66rPC7

Registreerunute e-posti aadressile saadame eetikakoodeksi viimase versiooni ja lingi seminariga liitumiseks.