- 01/09/2022
- Posted by: Marianne-Elisabeth Agu
- Category: Uudised ja teated
Põhja piirkonna teemapäeval “ÖKOSOTSIAALTÖÖ – SOTSIAALTÖÖ OLEVIK JA TULEVIK” külastasime ligi 200 kohaga Tabasalu Pihlakodu, kus hoolitsevad eakate eest nii hooldajad kui tervishoiutöötajad. Tabasalu Pihlakodus on kaasaegselt sisustatud avarad eluruumid, lai teenustevalik (juuksur, maniküür, pediküür, ravipediküür, füsioteraapia, massaaZ), oma köök, raamatukogu, saun, soolakamber, massaaži- ja muud protseduuriruumid ning ka avar ruum kontsertide ja ürituste korraldamiseks.
Oktoobris 2021 avati statsionaarse õendusabi osakond (Haigekassa lepingupartner).
Seal on oma meditsiiiniline transport, pakutakse nii päevahoidu kui ka lühiajalist intervallhoiuteenust ning koduhooldusteenust.
Majas käivad vabatahtlikud – Kodukandiliikumise poolt vabatahtlikud seltsilised ning noorteliikumise MTÜ Jututajad kaudu noored, kes korraldavad vestlusringe.
Lisaks räägiti meile hoolekande-ja tervishoiusüsteemist Hollandis, Lätis ja Leedus.
Pärast Pihlakodu külastamist istusime ilusas Tabasalu aias ja rääkisime ökosotsiaaltööst ehk sellest, kuidas teha sotsiaaltööd nii, et kasutaksime olemasolevaid võimalusi mõistlikult ja jätkusuutlikult.
Inimese tervis ja heaolu sõltub otseselt looduskeskkonna tervisest ja heaolust.
Kliimamuutusest on kujunenud meie planeedi suurim väljakutse ja see puudutab meid kõiki. Sotsiaaltöö kui kutseala, mis seisab sotsiaalse õigluse eest, peab tegelema ka kliimaküsimustega, sest inimestel pole võrdseid võimalusi muutustega toime tulla. Nii ongi (öko)sotsiaaltöö eesmärk, et kõik inimesed saaksid elada kindlustundega, turvaliselt ja rahumeelselt jätkusuutlikus maailmas.
Sotsiaaltöötajad võiksid olla ühiskonnas need, kes esitavad ebamugavaid küsimusi – miks me oleme ikka veel kinni majandusmudelis, mis rõhub märkimisväärset osa inimestest ja hävitab meie keskkonda?
Ka ESTA võiks olla üks eestvedaja, et ökosotsiaaltöö põhimõtted Eestis rohkem kanda kinnitaksid. Kindlasti jätkame selle teema arutelu!