Saaremaal toimus teemapäev

1. novembril 2023 toimus ESTA Saaremaa piirkonna ja Kuressaare Hoolekande ühine teemapäev, mis tõi kokku sotsiaaltöö valdkonna spetsialistid, et jagada teadmisi ja kogemusi ning tutvustada sotsiaalteenuseid, mida Kuressaare Hoolekanne pakub Saaremaa valla elanikele.

Kuressaare Hoolekandja tegevjuht Ene Vahter tutvustas kohalikele omavalitsustele osutatavaid sotsiaalteenuseid ja andis osalejatele ülevaate sellest, kuidas hoolekandeteenuste valdkond on arenenud ja kuhu suunas liigub.

Teemapäeval osalejad said võimaluse laiendada oma teadmisi sotsiaalvaldkonna teenuste kohta ning jagada omavahel kogemusi. Räägiti ka sellest, kuidas saadud teadmisi edaspidi rakendada ja kuidas teha koostööd, et pakkuda kvaliteetseid teenuseid kohalikele elanikele.

Psühhoterapeut Helar Peterson jagas osalejatele õpetlikke nõuandeid selle kohta, kuidas hoida end, et olla võimeline aitama teisi. Sotsiaaltöö spetsialistid seisavad tihti silmitsi keeruliste olukordadega ning enesehooldus ja tervise hoidmine on olulised, et säilitada võimekus abivajajaid toetada.

Kairit Lindmäe, ESTA juhatuse esimees, andis osalejatele põhjaliku ülevaate ESTA tegemistest ning organisatsiooni rollist ja eesmärkidest sotsiaaltöö valdkonnas. Lisaks jagati teemapäeval avalduse blankette uutele ESTA liikmeks astujatele, pakkudes võimalust kaasa lüüa sotsiaaltöö valdkonna edendamisel ja kujundamisel.