Särasilmselt ja südamega

Särasilmselt sotsiaaltööst

16. märtsil tähistab sotsiaalala töötajate kogukond rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva. Praegune aeg on väljakutseks igaühele ühiskonnas, kuid eriti sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna töötajatele.

Kuid:

Palju õnne sotsiaaltöö päeva puhul!

Sotsiaalala töötajaid iseloomustatakse sageli kui inimesi, kes pigem mõtlevad teistele kui iseendale, kellel on kogu aeg kiire ja palju tööd on kogu aeg tegemata. Väga harva küsitakse meie käest – kuidas sa leidsid enda jaoks selle töö ja mis Sind selles jätkuvalt köidab? Midagi ju peab olema, mis sütitab ikka ja jälle ka siis, kui väsides proovitakse teisi tööalasid, kuid pöördutakse ikka tagasi. Hea sotsiaaltöö tegija – vaata enda ümber – milline on Sinu lugu, Sinu kolleegi lugu? Mis siit välja joonistub? See on midagi, mida nimetatakse kutsumuseks, mis on kantud inimlikest väärtustest, millest avalikult rääkimine võib mõjuda isegi naiivselt või vaadatakse meie poole väheke uskumatu näoga.

Mõned nädalad tagasi algatasime ESTA liikmete hulgas „kirjuta oma tööst“ kampaania „Särasilmselt sotsiaaltööst“. Soov oli vähemalt sel korral vältida keskendumist probleemidele, millest tavapäraselt lugejad meedia kaudu aimu saavad. Nüüd ja edaspidi võiks saada traditsiooniliseks vähemalt kord aastas kirjutada oma tööst, mis paneb silma särama, äratab lootust ja tuletab meelde lihtsaid elutõdesid.

Loe selle aasta lugusid särasilmselt sotsiaaltööst loe lõpuni, järjest paremaks läheb…..

Lisaks on kirjutanud tänase päeva motost Dagmar Narusson https://www.tai.ee/et/valjaanded/ajakiri-sotsiaaltoo/sotsiaaltoeoe-2021-2/ubuntu-mina-olen-sest-meie-oleme