Särasilmselt sotsiaaltööst. Maie Tint: Tööle tuleb minna rõõmuga

Särasilmselt sotsiaaltööst. Maie Tint: Tööle tuleb minna rõõmuga

Meie ümber on erinevaid inimesi, kes võivad vajada abi. Kuula ja aita, sest kunagi võid ise abi vajada!

Sotsiaalvaldkonda sattusin tööle täiesti juhuslikult 1994. aastal, kui hooldekodusse otsiti hooldajat. Töötasin seal kümme aastat, kuni endine vald otsustas 2004. aastal hooldekodu uksed sulgeda ja kõik töölised said koondamisteate. Kaua tühjana seisnud maja avas taas uksed aastal 2014. See oli kenasti ja tänapäevaselt renoveeritud. Seega olen tagasi hooldekodus tööl.

Vahepeal on toimunud suur areng, kõiksugu abivahendid on olemas, mähkmetest ja pesukreemidest rääkimata, millest varem ei osanud unistadagi. Praegu töötan dementsusega klientidega.

Mul oli töökogemus, aga puudusid hooldustöötaja paberid, seetõttu saatis juhataja mu 2016. aastal Pärnumaa kutsehariduskeskusesse õppima ja olen selle eest talle väga tänulik. Kooliaeg oli väga tore. Õppimise kõrvalt sai nähtud ka teisi asutusi, näiteks käisime rühmaga Tartu vanglas ja Viljandis Karula Kodus ning kodutute varjupaigas. See kõik avardas silmaringi ja andis mõista, kui erinevaid inimesi meie ümber on, kes vajavad mingil moel abi. Koolis oli vaja ka praktikal käia ja sain koduhoolduse ära proovitud. Ühel koduhoolduse päeval läksime ühe proua juurde ja ta palus meil diivanilaua teise kohta tõsta. Tegime ära, nii vähe oli tal õnneks vaja! Ta ütles meile, et küll me oleme head lapsed!

Praegu töötan küll majas huvijuhina, aga vajadusel asendan ka hooldustöötajaid. Hooldekodu päev on alati pisut omamoodi, kunagi ei tea, mis võib juhtuda, kliendid on nii erinevad, igaks olukorraks tuleb valmis olla. Väga tore aga on kuulata nende lapsepõlvemälestusi, Siberi-aastad on paljudel seljataga.

Tööle tuleb minna rõõmuga, kuigi on ka väga raskeid päevi. Minul aitab sel puhul jalutamine looduses, käsitöö ja töökaaslastega suhtlemine. Alevi vahel jalutades suhtlen vanemate inimestega ka, nad tunnevad huvi hooldekodu vastu, kuidas seal elu käib, nii mõnigi räägib oma tervisest. Nad on mulle selle eest tänulikud, et peatun, suhtlen ja kuulan.

Sooviks rohkem noori tööle, hoolivust ja armastust kõigile. Kuula ja aita, sest kunagi võime ise abi vajada!

Maie Tint

Tootsi Hooldekodu hooldustöötaja-huvijuht

ESTA liige