Sotsiaalala töötajaid iseloomustatakse sageli kui inimesi, kes pigem mõtlevad teistele kui iseendale, kellel on kogu aeg kiire ja palju tööd on kogu aeg tegemata. Väga harva küsitakse meie käest – kuidas sa leidsid enda jaoks selle töö ja mis Sind selles jätkuvalt köidab? Midagi ju peab olema, mis sütitab ikka ja jälle ka siis, kui väsides proovitakse teisi tööalasid, kuid pöördutakse ikka tagasi. Hea sotsiaaltöö tegija – vaata enda ümber – milline on Sinu lugu, Sinu kolleegi lugu? Mis siit välja joonistub? See on midagi, mida nimetatakse kutsumuseks, mis on kantud inimlikest väärtustest, millest avalikult rääkimine võib mõjuda isegi naiivselt või vaadatakse meie poole väheke uskumatu näoga.
2021. aastal algatasime ESTA liikmete hulgas „kirjuta oma tööst“ kampaania „Särasilmselt sotsiaaltööst“. Soov oli vähemalt sel korral vältida keskendumist probleemidele, millest tavapäraselt lugejad meedia kaudu aimu saavad. Nüüd ja edaspidi võiks saada traditsiooniliseks vähemalt kord aastas kirjutada oma tööst, mis paneb silma särama, äratab lootust ja tuletab meelde lihtsaid elutõdesid.
16. märtsil 2021 tähistas sotsiaalala töötajate kogukond rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva ja selle raames avaldasime järgmised lood:
- Kai Rannastu
- Jaanika Luus
- Annaliisa Täht
- Eva Kuslap
- Heli Kaer
- Ave Väli
- Aino Rummel
- Veronika Allas
- Triin Valk
- Merle Tomberg
- Katrin Tsuiman
- Kairit Lindmäe
- Veronika Allas, Marju Saar ja Kersti Nuut
NB! Tekste aitasid toimetada ajakirja Sotsiaaltöö toimetajad Regina Lind ja Meelike Tammemägi.
Kui sa soovid siin ka oma lugu näha, siis mõtiskle hetk järgmiste küsimuste üle ja edasta oma mõtted eswa@eswa.ee
- Kuidas avastasid endas huvi sotsiaaltöö vastu?
- Mis Sind selles töös köidab/hoiab/aitab rasketest hetketest üle saada?
- Vaadates tänast keerulist aega, mida võiks sotsiaaltöös kriisiajast kaasa võtta (nt töökorralduse muudatused, koostöö valdkondade vahel, kolmanda sektori kaasamine, suhtumised vm)?
- Millest unistad?
- Tsitaat või põhimõte, millest sotsiaaltööd tehes lähtud?