Särasilmselt sotsiaaltööst

Särasilmselt sotsiaaltööst

Sotsiaalala töötajaid iseloomustatakse sageli kui inimesi, kes pigem mõtlevad teistele kui iseendale, kellel on kogu aeg kiire ja palju tööd on kogu aeg tegemata. Väga harva küsitakse meie käest – kuidas sa leidsid enda jaoks selle töö ja mis Sind selles jätkuvalt köidab? Midagi ju peab olema, mis sütitab ikka ja jälle, ka siis kui väsides proovitakse teisi tööalasid, kuid pöördutakse ikka tagasi. Hea sotsiaaltöö tegija – vaata enda ümber – milline on Sinu lugu, Sinu kolleegi lugu? Mis siit välja joonistub? See on midagi, mida nimetatakse kutsumuseks, mis on kantud inimlikest väärtustest, millest avalikult rääkimine võib mõjuda isegi naiivselt või vaadatakse meie poole väheke uskumatu näoga.

2021. aastal  algatasime ESTA liikmete hulgas „kirjuta oma tööst“ kampaania „Särasilmselt sotsiaaltööst“. Soov oli vähemalt sel korral vältida keskendumist probleemidele, millest tavapäraselt lugejad meedia kaudu aimu saavad. Nüüd ja edaspidi võiks saada traditsiooniliseks vähemalt kord aastas kirjutada oma tööst, mis paneb silma särama, äratab lootust ja tuletab meelde lihtsaid elutõdesid.

2024.aastal “Märts on sotsiaaltöö kuu” raames avaldatud lood (täieneb jooksvalt):

16. märtsil 2021 tähistas sotsiaalala töötajate  kogukond rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva ja selle raames  avaldasime järgmised lood:

NB! Tekste aitas toimetada ajakiri Sotsiaaltöö.

 

Kui sa soovid siin ka oma lugu näha, siis mõtiskle hetk järgmiste küsimuste üle ja edasta oma mõtted komm@eswa.ee.

  • Kuidas avastasid endas huvi sotsiaalvaldkonna vastu?
  • Mis Sind selles töös köidab/hoiab/aitab rasketest hetketest üle saada?
  • Milliseid positiivseid muutuseid oled märganud (iseendas/ühiskonnas) tänu oma tööle?
  • Millest unistad?
  • Tsitaat või põhimõte, millest sotsiaaltööd tehes lähtud?