Sotsiaaltöötajad täiendavad teadmisi dementsusest

Sotsiaaltöötajad täiendavad teadmisi dementsusest

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni kutsel arutatakse täna, 26. mail Tartus Tähtvere Päevakeskuses dementsuse diagnoosiga kliendi toetamist.

Teemapäeval “Dementsus – kogemused ja võimalused sotsiaaltöös ja eraelus” teeb sissejuhatuse Tartu Linnavalitsuse hoolekandeteenistuse juhataja Maarika Kurrikoff. Tähtvere Päevakeskus on üks osa Tartu linnas toimivast hoolekande võrgustikust eakatele linlastele.

Järvamaal Koerus asuva dementsuse kompetentsikeskuse juht Pipi-Liis Siemann jätkab ennetamise ja märkamise teemadega. Esineja on seda meelt, et dementsusega inimene ja tema lähedane vajavad märkamist, asjalikke nõuandeid ning oskuslikku abi. “Sotsiaaltöötaja on püsivalt perele toeks olev spetsialist, kelle teadmised aitavad üheskoos probleeme ennetada ja muredele lahenduse leida. Tänapäeval on dementsuse valdkonnas uusi lähenemisi ja võimalusi dementsusega inimese tegevusvõimet toetada ning kindlasti on spetsialistide jaoks oluline nendega tutvuda,” kinnitab asjatundja.

Päev läheb edasi diagnoosimise ning ravi valdkonna ettekandega, mille peab geriaatria kaasprofessor Helgi Kolk Tartu Ülikooli Kliinikumist. Edasi liigutakse teraapiavõimalusteni, mida tutvustab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lektor Janika Pael. Päeva viimaseks, võrdväärselt oluliseks osaks on arutelu MTÜ Elu Dementsusega kogemusnõustaja Seidi Soiniga. Muuhulgas jagab nõustaja oma organisatsioonis tehtud küsitluse tulemusi, peegeldades dementsete eakate lähedaste kogemust, milline on olnud nende senine kokkupuude sotsiaaltöötajatega ning mida saaks edaspidi dementsete eakate ja nende lähedaste elukvaliteedi tagamiseks veelgi paremini teha.

“Dementsus – kogemused ja võimalused sotsiaaltöös ja eraelus” teemapäeva on võimalik vaadata otse ja hiljem ESTA youtube kanalis SIIN. Lisaks on kõikide esinejate ettekanded üleslaetud siia.

Sündmust rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi meetmest “Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused”.

Edasine info:

Liisa Reeder, peakorraldaja, 5323 0143

Piret Talur, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Lõuna piirkonna juhatuse esimees, 528 9262