Suure tunnustuse pälvinud Paide sotsiaaltöötaja: inimesed, kellega tööalaselt kokku puutun, ei ole teenuse saajad, vaid sõbrad kogu eluks

Originaalartikkel ilmus 19.märtsil 2024 Tre Raadio uuditseportaalis siin.

Aasta tegevusjuhendaja laureaat Diandra – Cheliin Martinson. Foto: MTÜ Me hoolime Sinust/Facebook

19. märtsil 2024 toimus Pärnu Kontserdimajas sotsiaalvaldkonna töötajate ja panustajate tunnustusüritus, millega tähistati ühtlasi ka rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva.

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni juhatuse liige Kairit Lindmäe sõnas avakõnes, et tänavu esitati 13 erinevasse kategooriasse 189 kandidaati, hindamiskomisjoni tööse panustas 21 inimest.

Igas kategoorias kuulutati välja kolm laureaati. Laureaaditiitliga kaasneb aukiri, kaunis klaasmeene ning sotsiaalministeeriumi tunnustuspreemia.

2023. aastal silmapaistnud sotsiaalvaldkonna töötajate hulgas oli nomineeritud ka järvalasi.

Kategoorias “Aasta tegevusjuhendaja” oli nominente 34, nende hulgas Mirja Joaveski ja Ulla Lepenit Türi Päevakeskusest ning Aurika Fokina Paide Südamekodud OÜ-st.

Kolme laureaadi sekka valiti Paide MTÜ Me hoolime Sinust erihoolekandeteenuste tegevusjuhendaja ja koordinaator Diandra – Cheliin Martinson, kes ütles oma kõnes, et tema ei nimeta inimesi, kellega tööalaselt kokku puutub, klientideks ega teenuste saajateks. “Nad on sõbrad kogu eluks. Koos valame pisaraid ja koos naerame,” lausus ta.

Kategoorias “Aasta sotsiaaltöötaja” oli 36 nominendi seas Paide Hammerbecki Põhikooli sotsiaalpedagoog Kaire Õlge.

Kategooria “Aasta hooldustöötaja” oli nominent Anastasiya Talanova Käru Südamekodust. Nominente oli kokku 40.

Kategoorias “Aasta koostööpartner” oli 18 nominenti, neist ühena Paides tegutsev Loodusmeel MTÜ.

SILJA FELT