Lääne piirkond kohtus Pärnu Linnavalitsusega

Selle nädala alguses kohtusid ESTA Lääne piirkonna liikmed Pärnu Linnavalitsuse sotsiaalvaldkonna juhtidega.

Kohtumisel jagasid linnavalitsuse esindajad oma mõtteid seosess otsiaalosakonna töökoormusega ja sõjapõgenikega seotud väljakutsetega. “Sõjapõgenike vaates on Pärnu eripäraks sügis-talvisel hooajal vabad SPA-de majutuskohad, mis toovad linna uued võimalikud abivajajad. Näiteks hetkel on Pärnus ametlikult üle tuhande sõjapõgeniku,” selgitas Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu.

Sotsiaalosakond tegi kokkusaamisel ettepaneku, et ESTA kui sotsiaaltöötajate toetaja võiks piirkonnas pakkuda sotsiaaltöötajatele tuge läbi ESTA liikmete kompetentside ja koolituste. “Samuti võiksime aeg-ajalt suuremaid ühiseid kohtumisi korraldada, et jagada teineteisega mõtteid. Eriti ajal, kus riigi juhtimisel on sotsiaalvaldkonda ees ootamas mitmed suured reformid,” rääkis ESTA lääne piirkonna eestvedaja Katrin Tsuiman. Ta lisas, et koostöös ja üheskoos ühiste huvide eest seistes on valdkonnas ka meie hääl tugevam ja kõlavam.

Lisaks arutleti koos sotsiaalvaldkonna töötajate palkade ning tehtava töö väärtustamise üle. Valdkonna abilinnapea Riido Viilup tõi positiivse külje pealt esile, et kui varasemalt on sotsiaalvaldkonnas personali suurendamine keerukaks osutunud, siis kriisid on selleks suurepärase võimaluse loonud. Nimelt on Pärnu Linnavalitsusel tänu kriisiajale olnud võimalus suurendada sotisaalosakonna koosseisu vajalike uuteo sotsiaaltöötajate näol.

Kokkuvõttes jäi kohtumisel kõlama Pärnu Linnavalitsuse valmisolek teha ESTAga koostööd. Üheskoos kiideti ka heaks mõte pärast kevadisi riigikogu valimisi uuesti samas ringis kohtuda.