Märkame hooldustöötajat hooldekodus!

Hooldustöötajatena eesliinil kanname täna vastutust nii iseenda tervena püsimise kui samal ajal teiste elude hoidmise eest, püüdes uudse olukorraga hästi hakkama saada. Ametkondade poolt saadetud juhised ja isikukaitsevahendid on toetavad töös, et me püsiksime terved, kuid igapäevast hoolt-ja hooldust, turvatunnet ja hingelist abi saab pakkuda praeguses ärevas olukorras just eesliinil töötav hooldaja.

Hoolealused viibivad enam oma tubades, üksteisest eraldatuna, ühistegevustes osaleda ei saa ning suhtlemine lähedastega on piiratud, siis hooldaja leiab oma igapäevatöö juures ikka selle viisi, kuidas hoida hoolealustel vaim selge ja meel hea. On selleks siis jutuvestlus, raamatute ette lugemine või huvipakkuvate raamatute leidmine ja nende viimine hoolealustele, et üheskoos kergemini lähedastest eemalolekut leevendada.

See töö, mida hooldajad hooldekodudes teevad igapäevaselt on SUURE TÄHENDUSEGA. Töötajad, kes seda tööd teevad on ERILISED INIMESED, kes igal hetkel ja igas olukorras, unustades vahel enda vajadused peavad olukorraga hakkama saama. Ilma hooldajateta see ei oleks lihtsalt võimalik!

 

Anu Liibek

Nõmme Pihlakodu

tegevusjuhendaja